Теорія ППО дуже коротко і дохідливо

як купити і не викинути прожектор

Освещенность

 Як визначати дальність світла?

На око? Насипте собі на ....

Ставимо прожектор на підставку, спрямовуємо вздовж дороги.

Від'їжджаємо на кілометр, міряємо освітленість без увімкненого прожектора, вмикаємо прожектор, замірюємо освітленість люксометром.

Віднімаємо із освітленості з прожектором фонову освітленість, отримуємо значення освітленості прожектором без фонового світла.

Бажано, щоб освітленість була більше 3 Lx, проте 0.4-2 також непоганий показник.

Якщо результати задовольняють, від'їжджаємо далі та знову заміряємо і т.д.

Хороші телефони мають можливість достатньо точно заміряти освітленість в Lx, при використанні відповідної програми.

Помилка 1. Визначаємо кращого стрілка за самим довгим...

Земна атмосфера розсіює та затримує синє світло, тому небо синє, а сонце червоне. І це очевидно, та не для всіх! Знаходяться розумники, які вибирають кращий прожектор за довжиною голубого променя!

военный прожектор ПВО
луч от военного прожектора

Мало хто розмірковує, чому любий промінь прожектора закінчується як обрізаний. Це тому, що все голубе світло розсіялося і закінчилося. А лишилося світло, яке не розсіюється атмосферою і тому його не видно.

луч зенитного прожектора ПВО

Промінь прожектора добре видно від прожекторів з "холодними" китайськими світлодіодами, але при цьому синє світло не доходить до цілі і тільки осліплює спостерігача.

Наприклад, у "холодного/голубого" світлодіода чи ксенона 50% синього світла. Ці 50% нас засліплюють та закривають обзор цілі. І тільки 50% доходить до об'єкта. У "теплого/жовтого" світлодіода 25% синього, які нам заважають, а до цілі доходить 75% корисного світла.

Чому протитуманки робилися жовтими?

Помилка 2. Не звідти світимо. "Як так, ми світили і стріляли, а збили інші, які навіть не світили..."

Кут падіння дорівнює куту відображення. Вчіть фізику - матір Вашу!

Із успішного досвіда використання прожекторів ППО в другій світовій війні:

Одним із обмежуючих факторів використання прожекторів було електроживлення! Якщо ви покладаєтеся на 220 вольт, то вам частенько доведеться курити бамбук в темноті чи слухаючи мотор генератора.

 Облаштовувалися світлові поля з ешелонованим розташуванням прожекторів. Ціль, що летить, набагато краще видно в відображеному світлі в порівнянні з прямим світлом.

Температура світла - ВАЖЛИВО!!! Вимірюється в градусах кельвина °K

Найбільш комфортною температурою світла для гостроти зору вважається 3000-4000°K.
Око людини не пристосоване до температури світла вище 5000°K (температура поверхні Солця 5000°K). Все, що вище 5000°K - маркетинговий вивірт: здається, що яскраво, проте ні...я не видно.

Кришталик ока людини "налаштований" на отримання максимальної різкості в жовтому світлі. В синьому світлі зображення на сітківці ока розмите. СИНІЙ колір ТІЛЬКИ ЗМЕНШУЄ ГОСТРОТУ ЗОРУ. 

Чим більше в світлі синього кольору, тим більше мозок звужує райдужну оболонку ока і тим менше світла попадає на сітківку ока. Але при цьому ЗДАЄТЬСЯ, що світло яскравіше. Фізіологія нам бреше.

Це відчував кожний, хто був осліплений поганим ксеноновим світлом.