Випробування прожекторів ППО

Освещенность

 Як визначати дальність світла?

На око? Насипте собі на ....

Ставимо прожектор на підставку, спрямовуємо вздовж дороги.

Від'їжджаємо на кілометр, міряємо освітленість без увімкненого прожектора, вмикаємо прожектор, замірюємо освітленість люксометром.

Віднімаємо із освітленості з прожектором фонову освітленість, отримуємо значення освітленості прожектором без фонового світла.

Бажано, щоб освітленість була більше 3 Lx, проте 0.4-2 також непоганий показник.

Якщо результати задовольняють, від'їжджаємо далі та знову заміряємо і т.д.

Хороші телефони мають можливість достатньо точно заміряти освітленість в Lx, при використанні відповідної програми.

1. Чим виміряти освітленість?

1. Люксометр - прилад для вимірювання ступеня освітленості

измерить свет прожектора зенитного ПВО

Ціни мають великий діапазон. Якщо Вас не цікавить результат, дорогий можна не брати. Але із недорогих можна також взяти непоганий. На що варто звернути увагу при виборі люксметра:

измерить свет прожектора зенитного ПВО

2. Смартфони найчастіше мають датчик освітленості та можуть виміряти освітленість за допомогою встановленних  застосунків.

Дорогі телефони можуть виміряти освітленість достатньо точно. Але це зовсім не факт. Найдіть точний люксметр, перевірте свій телефон. Помилка може бути більшою ніж в 2 раза. Спробуйте відкалібрувати показники телефона в установленній програмі та обов"язково перевірте на різних ступенях освітленості. Особливо при низьких, які нас і цікавлять.

2. Де виміряти?

отраженній свет от зенитного прожектора ПВО

Навіть сухий асфальт добре відображає світло. Під малими кутами відображене світло рівнозначне  прямому світлу від прожектора. І вимірювані показники будуть значно вищі в порівнянні з освітленням неба. Тому вимірювання освітленості від зенітного прожектора виконувати вздовж дороги, на воді, а тим паче, на засніженій поверхні недопустимо, некоректно!

Найкраща можливість уникнути відображеного світла - це вимірювання освітленості там, де між прожектором та люксметром знаходиться низина чи рів.

3. Як виміряти?

(освітленність від прожектора + фонове освітлення) - (фонове освітлення) = (Освітленність від прожектора)

4. Как померять ширину луча?

Угол раскрытия луча для прожекторов ППО очень важна! Прожектора с узким лучом выглядят очень эффектно, но для поиска цели и удержания ее в луче категорически не годятся. Я сам был свидетелем когда узким лучом не могли удержать макет шахеда освещенным с 800 метров за счет того что руки трясутся. Более того сегодня делают шахеды с глушителем который отводит звук в сторону, и военные слёзно просят сделать луч шире.

3. Поворачивая прожектор в вертикальной плоскости, с помощью люксметра находим самое яркое значение.

4. Поворачиваем прожектор вниз до падения значений люксметра в 2 раза.

5. Обнуляем показания уровня в программе смартфона.

6. Поворачиваем прожектор в верх, показания люксметра растут до максимального начинают падать. Поворачиваем до падения показаний люксметра снова до половины максимального значения.

7.  Показания уровня и будут углом луча прожектора


Калькуляторы расчета диаметра пятна прожектора от расстояния до пятна и угла луча прожектора